Начало/Новини/Аника Димитрова спечели абсолютна първа награда

Аника Димитрова спечели абсолютна първа награда

X Международен конкурс "Полихимния" се проведе в Скопие (РСМ) от 11 до 13 април. Утвърденото вече събитие се радва на голям интерес от страна на млади и талантливи инструменталисти.
Аника впечатли журито с изпълненията си на "Менует" от Моцарт и "Соната" от Х. Екълс - 1 и 2 част. То ѝ присъди абсолютната първа награда с максималните 100 точки. На рояла талантливата контрабасистка беше съпроводена от корепетитора Натали Сноррасон – преподавател в НМУ „Любомир Пипков“ - София.
Авторитетното жури в състав Магдалена Ранчич (Сърбия), Деян Божич (Сърбия) и Деян Митрович (РСМ) лично поздравиха Аника за преставянето ѝ и я поканиха да участва в заключителния концерт на лауреатите.
МК "Полихимния" ежегодно събира млади музиканти от Европа. Той се провежда в рамките на мащабния музикален фестивал "Полихимния", който протича в най-добрите концертни зали из целия град. Фестивалът включва майсторски класове по различни музикални инструменти, семинари по пиано, концерти на именити европейски музиканти и на лауреати от предишни издания на конкурса.
Отличието е признание както за труда, постоянството и таланта на Аника, така и за професионализма и отдадеността на нейния преподавател по контрабас д-р Свобода Боздуганова.
Аника е ученичка в VII клас в НМУ "Любомир Пипков" - София. Тя е горд член на Клуб 2023 и Клуб 2024 "Успелите деца на България" на Фондация "Димитър Бербатов".