На 16 октомври бяха обявени резултатите на участниците в XVII Национален Есенен математически турнир „Акад. Стефан Додунеков“ (ЕМТ). Силното състезание за ученици от V-VII клас и VIII-XII клас се проведе присъствено в София на 15 октомври.
Александър, който е в VI клас, се състезава в своята състезателна група с повече от 180 деца от цяла България. За решаване на задачите на учениците бяха предоставени 4 часа и 30 минути, в които те трябваше да се справят с 2 задачи по училищен материал (носещи от 0 до 6 точки) и с 2 задачи с олимпийска насоченост (които се оценяват от 0 до 7 точки). Санди е единственият, който реши вярно всички задачи и спази критериите за оценяване, което му донесе резултат от максималните 26 точки. Темите за ЕМТ се изготвят от четиричленно жури – председател, и по един член за всеки клас.
Турнирът е в календара на Съюза на математиците в България (СМБ) и едно от най-важните състезания по математика на национално ниво заедно със Зимните и Пролетните математически състезания, които се нареждат след Националната олимпиада по математика.
Санди е от Велико Търново, където г-жа Петя Даскалова запали искрата му за състезателна математика още в първите класове. Сега той е на 11 години, учи в ПЧМГ - София, и продължава развитието си и с г-жа Ирина Шаркова и г-жа Светлана Илионова.
Александър е горд член на Клуб 2021, Клуб 2022, Клуб 2023 и Клуб 2024 „Успелите деца на България“ на Фондация „Димитър Бербатов“, Лауреат на Голямата награда за 2023 г., финалист за Голямата награда за 2022 г. и 2024 г.
