новини

Георгия Кадоглу с поредно блестящо представяне

17 декември 2012

На Държавния отборен шампионат по плуване, който се проведе в София на 15 и 16 декември, Джорджия спечели и четирите си старта, като направи и три поправки на рекорди!

Михаел Йорданов отново "редактира" рекорди

209 състезатели от 21 клуба участваха в Държавния отборен шампионат по плуване за мъже и жени в София, провел се на 15 и 16 декември.

ВЕНЦИСЛАВА ДЕНИНСКА СПЕЧЕЛИ „КУПА "БЪЛГАРИЯ" И ПРИ ЖЕНИТЕ

16 декември 2012

Продължава спортно-състезателният сезон 2012-2013 г. за фехтовачите на всички оръжия. След като на 4 ноември спечели националния турнир „Купа "България" при девойките, Вени взе отличието и в по-високата възрастова група - жени!

Християн Трифонов продължава да рисува и пише с успех

На 15 декември във Варна се проведе награждаването на лауреатите в поредното издание на общинския Конкурс „Рождество Христово", в който взеха участие 356 участника с 397 творби.

Давид Мавродиев с награди за поезия и проза

15 декември 2012

На 14 декември се състоя официалното награждаване на победителите в ХІV Национален конкурс „От Коледа до Васильовден", организиран от МОМН за ученици от 7 до 18 г.

Предколедни отличия за Галина Костова

На 14 декември бяха наградени лауреатите от ежегодния Национален конкурс по народно приложно изкуство „От Коледа до Васильовден", организиран от НДД и МОМН.

Дарена Светослава Димитрова спечели награда в Национален конкурс по... гражданско образование

Акордеонистката Дарена Светослава от Дряново спечели нова индивидуална награда. Този път не с акордеона, а с перото.

ХРИСТИЯН ТРИФОНОВ С ПЪРВА НАГРАДА ЗА РАЗКАЗ

11 декември 2012

Лауреатът на Фондация „Димитър Бербатов" бе отличен с първа награда за разказа си „Морски истории" в конкурса „Обичам природата - и аз участвам".

Михаел Йорданов пак е шампион и рекордьор

10 декември 2012

На 8-9 декември в Солун (Гърция) се проведе ХХ Международен плувен турнир „Александрия Гран При" - квалификация за световното първенство в Барселона догодина.

Елица Ганева победи в американски конкурс за плакат

05 декември 2012

На 4 декември станаха известни победителите в Международния конкурс за дизайн на плакат, посветен на Деня на конституцията на САЩ.

Давид Мавродиев с нови поетични и спортни постижения

04 декември 2012

На 3 декември бяха обявени резултатите от националния конкурс за кратък разказ „Познавам аутист".

Математикът ЕВГЕНИ КАЙРЯКОВ спечели и турнир по информатика

26 ноември 2012

Нашият двукратен лауреат от Пловдив стана пръв на традиционния Национален есенен турнир по информатика и информационни технологии "Джон Атанасов".

Галина Костова с още отлични участия

25 ноември 2012

VІІ Национален конкурс за литературно творчество и компютърна рисунка „Морето, морето, морето..." беше успешен и за момичето от Стара Загора.

Специални награди за Християн Трифонов

Рисунка на Хрис бе отличена сред 218 други рисунки!

Ния-Сирма Петрова втора на международен конкурс

19 ноември 2012

Пианистката Ния-Сирма добави още един медал към своята колекция с участието си на ІІ Международен клавирен конкурс „Андрей Стоянов" за любители, проведен от 16 до 18 ноември в София.

Дуо Димитрови с три награди от фолклорен фестивал

Акордеонистките Дарена Светослава и Мария Десислава спечелиха отличията на ІІІ Музикален фестивал „Фолклорен изгрев" във Варна.