НОВИНИ

МАРТИН ДИМИТРОВ С ШАМПИОНСКА ТИТЛА

Мартин завоюва титлата „шампион на България" по ускорен шахмат при момчетата до 10 г., като допусна само едно реми в 7-те изиграни партии. Това стана на Държавното индивидуално първенство, в което взеха участие 47 деца от шахматни клубове от цялата страна - София, Пловдив, Варна, Бургас, Плевен, Велико Търново и др.
Държавните индивидуални първенства по класически, ускорен и блиц шахмат за момчета и момичета до 8 и до 10 години, които излъчват държавните шампиони в съответната дисциплина, се проведоха от 2 до 10 март във Велико Търново.
В дисциплините класически шахмат и блиц, където изигра съответно 9 и 7 партии, Мартин се нареди на второ място и спечели сребърните медали, като допусна загуба единствено от първия в класирането.

Мартин е ученик в ОУ „Петко Р. Славейков“ - гр. Варна. Той е финалист за Голямата награда на Фондация „Димитър Бербатов“ за 2017 г.